Staben // the staff

15036503_1083853841711840_8277104319938934693_n.png

Torben Vinter
Leder
torben@frontloberne.dk
+45 42 71 71 10

 

Malte Sanggaard
Eventkoordinator
malte@frontloberne.dk
+ 45 27 24 87 29

Skærmbillede 2017-02-06 kl. 16.26.53.png
Julie web
12109046_10208315618514574_931177995574926772_n.jpg
 

Stine Skjødt Mygind
Sous-chef
stine@frontloberne.dk
+ 45 20 14 45 44

 

Julie Melgaard Smidt
Projektmedarbejder OFF-TRACK
julie@frontloberne.dk
+ 45 40 56 71 30

 

Dave Rickerby
Servicemedarbejder / Vagabond Forlag
 

 

Bestyrelsen // board

Bestyrelsen generelt:

Frontløbernes bestyrelse består af 7-9 medlemmer, der vælges på den årlige generalforsamling. Ifølge vedtægterne må hovedparten af bestyrelsens medlemmer ikke have daglig tilknytning til Frontløberne.

Bestyrelsens sammensættes ofte ved at opfordre mennesker, der kan bidrage med deres kompetencer til Frontløbernes arbejde, til at stille op. Det er dog muligt for enhver at stille op ved den årlige generalforsamling.

Mille tæt på.jpg
 

Formand
Ole Grøndahl Jørgensen
Leder af Den selvejende Institution Godsbanen, Cand.mag Religion, kognition og kultur

ole.jourgensen@gmail.com

 

Mille Obel Høier
Proceskonsulent, KaosPilot og forfatter
mille@milleobel.dk
+45 27 58 97 97

 

Brugerrepræsentant
Aske Krammer

 

Rasmus Hamaan
Iværksætter, musiker og adm. direktør i Knowtheirname, specialister i musikbranding.
rasmus@ktn.dk
+45 61 37 54 36

Eva farveportræt.jpg
cjw.jpg
Katrine prof billede.jpg

Næstformand
Bo Blaaberg
Udviklingschef hos KaosPiloterne

 

Eva Borchorst Mejnertz
Lektor i Samfundsfag, Innovation og Engelsk på Aarhus Katedralskole samt Folketingskandidat for RV
eva@radikaleaarhus.dk
+45 61 71 33 13

 

Christian Juul Wendell
Daglig leder v Institut for X, samt ptojektleder v. Bureau Detours.
Kaospilot, BA i informationsteknologi o cand.mag. kognitiv semiotic.
+45 25 13 42 04
juul@institutforx.dk

 

Katrine Schou Jensen
Lærervikar på Laursens Realskole.
Underviser i teater ved Filuren, samt i alternativ bevidsthedstræning på Ungdomskulturhuset.
katrineschoujensen@msn.com
+45 26 11 07 03
 

 

Line Møller Andersen - suppleant
Folkeskolelærer, spiller i Tristesse of Enola samt del af Teater Hurra
line4135@syddjursskoler.dk
+45 20 86 25 44